BİZ KİMİZ

Standartları belirlenmiş yüksek kalitede eczacılık hizmeti sunan sağlık bakım noktalarına dönüşebilmeleri için üye eczanelerimizde öncelikli olarak kalite uygulamalarını başlattık. İlk uygulama olarak da en yaygın kalite ölçüm yöntemi olan Gizli Müşteri uygulamasını seçtik.

Yönetim kurulumuz 7 kişi, denetleme kurulumuz ise 3 kişiden oluşmaktadır. Ayrıca ağırlıklı olarak genç üyelerimizden oluşan bir de icra kurulumuz bulunmaktadır. Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden oluşan Gençlik Platformu, eczacı adaylarının henüz öğrenciyken eczacılık alanındaki gelişmelerden haberdar olmaları, derneğin projelerinde aktif yer almaları için oluşturulmuştur.

Derneğimizde mümkün olduğu kadar katılımcı yönetim temel alınmakta ve üyelerimiz çeşitli komisyonlarımızda görev alarak hizmet üretimine katılmaktadır. Bu komisyonlar Eğitim, Basın Yayın, Ürün Değerlendirme, Sosyal İşler, Yasal İşler komisyonlarıdır.

Ayrıca stratejik yönetim “Etkin Eczacılık Derneği” tarafından, operasyon ise kurulan “Etkin Eczacılık Derneği İktisadi İşletmesi” üzerinden yürütülmektedir.