KAMPANYALAR
Yeni başlangıç, yeni hayat, yeni sen
2014 yılının ilk koruyucu sağlık kampanyası ‘9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ etkinliği oldu. Etkinlikle sigara bırakmanın kazanımlarını ve kolay bırakmanın ipuçlarıyla ilgili farkındalık yaratmayı, bırakmak isteyenleri cesaretlendirmeyi, bilgi ve danışmanlık vermeyi, bırakmalarına yardımcı olmayı hedefledik. Eczacının koruyucu sağlıktaki vazgeçilmez rolünü ve sağlık alanında yaratabileceği katma değerin önemini bu kampanyamızla bir kez daha vurgulamış olduk.

Bu yıl kampanyanın amacını ‘sigara bırakmanın kazanımları ve kolay bırakmanın ipuçlarıyla ilgili farkındalık yaratmak’ olarak belirledik. 8 Şubat 2014 Cumartesi günü kahvaltılı bir toplantıda kampanyanın tanıtımı yaptık ve konuyla ilgili çeşitli eğitimler verdik. Eczane çalışanlarımıza etkinliğin önemini ve yöntemini aktardık. Ardından vitrine afiş, eczane içine asılmış görseller gibi ilgili tüm tanıtım araçlarının uygulanmasını sağladık. Fagerström anket testi sorularıyla danışanlarımızın bağımlılık seviyesini belirledik, önerilerde bulunduk, gerekirse aile hekimine yönlendirdik.

Kampanya süresince etkinliğin eczacılık sektöründeki tüm mecralara duyurusunu yaparak ulusal/yerel basında yer almasını sağladık.